Wyszukiwarka

Archiwum 2015

 • Z wielkim żalem zawiadamiamy...

  Automobilklub Ziemi Kłodzkiej z przykrością zawiadamia, że dnia 16 września 2015 roku odszedł od nas wieloletni członek, kolega i działacz,

                                                   ZBIGNIEW MARTYKA.

  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 19.09.2015 roku o godzinie 11:00
                                                           w kaplicy cmentarnej przy ul. Dusznickiej w Kłodzku.

 • 49 Rajd Dolnośląski

  Wielkimi krokami zbliża się  wielkie motoryzacyjne wydarzenie, 49 Rajd Dolnośląski.

  7 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 16-18 października 2015 roku.

  Dlatego też serdecznie zapraszamy zawodników oraz kibiców do udziału w tej kultowej imprezie samochodowej.

  Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji i gwarantujemy, że rajd ten przyniesie Państwu wiele niezapomnianych emocji i wrażeń.

  Baza rajdu w tym roku usytuwana zostanie w malowniczej, turystycznej miejscowości Zieleniec koło Dusznik Zdroju.

  Zapraszamy do rezerwacji bazy noclegowej:

  Stowarzyszenie Zieleniec

  Zieleniec 72

  57-340 Duszniki Zdrój

  REZERWACJA PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ:

                     www.zieleniec.pl

   

 • Prezentacja zespołu rajdowego ZOWNER-FS Rally Team

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas prezentacji nowego zespołu rajdowego, ZOWNER - FS Rally Team, który w sezonie 2015 rozpoczął swoje starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w barwach Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej... 

 • IV Radkowski Trakt

  W dniach 19 - 20 września 2015 r. odbędzie runda Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu, KJS IV Radkowski Trakt. Ta amatorska impreza samochodowa organizowana jest w ramach projektu zatytułowanego: " II Polsko - Czeski otwarty rajd samochodowy".

   

  Informujemy, iż została uruchomiona oficjalna strona internetowa IV Radkowskiego Traktu.

  Regularnie będą pojawiać się na niej kolejne informacje dotyczące imprezy.

  Serdecznie zapraszamy zarówno uczestników jak i kibiców do jej odwiedzania.

 • Wyścig Górski Sienna - Czarna Góra 2015

  W dniach 5-7 czerwca 2015 odbyła się kolejna edycja GSMP Sienna - Czarna Góra 2015. Na kultowej już trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka ścigali się najlepsi kierowcy w kraju. Dobrej atmosferze oraz emocjonującej sportowej rywalizacji, podczas zawodów, sprzyjała piękna i słoneczna aura. Impreza jak co roku przyciągnęła liczną widownię. Wzdłuż trasy zgromadziło się kilka tysięcy kibiców                                                            i fanatyków wyścigów górskich.

  Przedsmak 3 i 4 rundy GSMP stanowił 2 Amatorski Samochodowy Wyścig Górski. Dzień przed Mistrzostwami Polski na trasie wyścigu w Siennej swoich sił spróbowali początkujący kierowcy, nie posiadający licencji . Ta impreza samochodowa cieszy się coraz większym uznaniem zarówno wśród uczestników jak i kibiców.

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich za rok.

 • "Sport motorowy bardziej popularny"

  Zapraszamy do przeczytania wywiadu  z Grzegorzem Skibą, Prezesem Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, zamieszczonego na łamach gazety Euroregio Glacensis

 • 43. Rajd Świdnicki - KRAUSE

  W dniach 24 - 26 kwietnia 2015 roku odbyła się 43 edycja Rajdu Świdnickiego - KRAUSE. Udział w nim wzięli także zawodnicy należący do Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej...

 • 49 Rajd Dolnośląski - GALERIA ZDJĘĆ

  Łukasz Habaj i Piotr Woś wygrali 49. Rajd Dolnośląski, rozgrywany jako 7. runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W zawodach Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej triumfowali trzeci raz z rzędu i to pierwszy taki wynik w tym rajdzie od czasów Mariana Bublewicza. Drugie miejsce i życiówkę zrobił Jakub Brzeziński z Bartłomiejem Bobą, tracąc do liderów 11,3 sekundy. Tylko 1,5 sekundy za nimi zameldowali się Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Cała czołówka triumfowała Fordami Fiestami R5. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc przy organizacji imprezy. 

 • Nabór działaczy sportów motorowych do uzyskania licencji trenera

  Zarząd Okręgowy PZM we Wrocławiu ogłasza nabór chętnych działaczy sportów motorowych: tj. samochodowych, żużlowych, motocyklowych, kartingowych do uzyskania licencji trenera lub instruktora w w/w konkurencjach. Warunki uzyskania ww uprawnień określa załącznik do Uchwały Nr 18/2006 ZG PZM z dn. 16.09.2006 r. "REGULAMIN PRZYZNAWANIA I POZBAWIANIA LICENCJI TRENERA LUB INSTRUKTORA W SPORTACH MOTOROWYCH" (jednolity tekst wg stanu na dzień 27.09.2014 r.) do pobrania lub wglądu na stronie PZM w zakładce O NAS - Uchwały Zarządu Głównego. Chętnych prosimy o kontakt z Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej do 27.02.2015 roku.

 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Automobilklub Ziemi Kłodzkiej był współorganizatorem  16 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Impreza odbyła się 25 kwietnia 2015 roku w Kłodzku...

 • Remont w siedzibie AUTOMOBILKLUBU ZIEMI KŁODZKIEJ

  W siedzibie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej trwa generalny remont. Dzięki środkom pozyskanym od sponsorów oraz pracom społecznym naszych członków zdołaliśmy odnowić znaczną część lokalu. W biurze odrestaurowane zostały wszystkie pomieszczenia.  Zamontowane zostało ogrzewanie podłogowe a także nowa instalacja elektryczna oraz sanitarna.

  Na czas trwania remontu siedziba Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej mieści się przy ulicy Zajęczej 4 w Kłodzku
  ( Stacja Paliw Route 66).

 • Spotkanie z Jarosławem Baranem

  Dnia 22.05.2015 r. (piątek) o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie dla początkujących pilotów w sporcie samochodowym z jednym z najlepszych pilotów jakim jest Jarosław Baran. 

 • Spotkanie z Jarosławem Baranem odwołane

  Informujemy, że z przyczyn osobistych prelegenta, spotkanie dla początkujących pilotów z Panem Jarosławem Baranem zostaje przełożone na miesiąc sierpień. O dokładnym terminie poinformujemy w stosownym terminie.

 • Szkolenie sędziowskie - 14.03.2015 r.

  Dnia 14 marca 2015 roku w Restauracji "Graniczna" w Radkowie odbyło się szkolenie sędziowskie stopnia II.  Wzięły w nim udział osoby, które wyraziły chęć zdobycia uprawnień sędziego sportów motorowych. Podczas kursu uczestnicy wysłuchali prezentacji przygotowanych na tę okoliczność.  Część wykładową szkolenia zakończono egzaminem.

  W tym samym dniu  miało miejsce także zebranie Zarządu Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Podczas spotkania omawiano sprawy dotyczące imprez sportowych oragnizowanych przez nasz klub w 2015 roku.

 • Szkolenie sędziowskie stopnia II

  Informacja  dla kandydatów, którzy wyrazili chęć udziału w szkoleniu na uzyskanie licencji sędziowskiej stopnia II.

  Szkolenie odbędzie się dnia 14 marca 2015 roku w Restauracji "Graniczna", adres: ul. Rynek 18, 57-420 Radków.

  Rozpoczęcie szkolenia zaplanowano na godzinę 9:30 natomiast zakończenie około godziny 17:00.

 • WAŻNA INFORMACJA - składka członkowska

  Zarząd Automobilklubu informuje o wysokości składek członkowskich w 2015 roku.

 • Wymiana druków licencji sędziowskich

  Biuro Sportu i Turystyki ZG PZM informuje, że od sezonu 2015 wprowadza się nowe druki licencji sędziego sportu samochodowego klasy II. W związku z powyższym obowiązywać będzie nowa procedura wydawania aktualizacji licencji sędziowskich klasy II.

 • Zapisy kandydatów na szkolenie sędziowskie stopnia II

  Aby zapisać się na szkolenie należy wysłać e-maila na adres azk98@o2.pl W treści wiadomości proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe wraz z numerem telefonu. Zapisów można dokonywać do 08.02.2015 roku. Serdecznie zapraszamy!

 • Zarząd oraz członkowie AZK na 43. Rajdzie Świdnickim - KRAUSE

  Pomagaliśmy przy organizacji i obsłudze 43. Rajdu Świdnickiego - Krause. Na trasach kilku odcinków specjalnych pojawiła się ekipa licencjonowanych sędziów sportów motorowych reprezentująca Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Znajdowali się w niej zarówno członkowie jak i  Zarząd AZK.  

  Zachęcamy tym samym do udziału i pomocy przy organizacji imprez samochodowych. Jest to wspaniałe doświadczenie a zarazem dobra okazja do uczestnictwa w największych wydarzeniach motoryzacyjnych w Polsce.

   

 • "Motorajdowe cegiełki dla dzieci z niepełnosprawnością"

  1 maja 2015 roku w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się impreza charytatywna na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Automobilklub Ziemi Kłodzkiej wraz  z Auto - LEX RALLY Team był współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

   

   

  Zapraszamy do przeczytania artykułu, który zamieszczono na łamach gazety Euroregio Glacensis:

Script logo